DIY: Macramé sleutelhanger

Macrame sleutelhanger
2 juni 2022 2682 view(s)
DIY: Macramé sleutelhanger

SLEUTELHANGER KNOPEN

Zelf een macramé sleutelhanger maken wordt nog eenvoudiger met onze DIY video’s! Bekijk in deze blog 2 video’s met daarin verschillende voorbeelden van een macramé sleutelhanger. Daarnaast vertellen we je ook welke onderdelen je nodig hebt en welke macramé patronen hiervoor geschikt zijn. Door onze duidelijke how-to uitleg maak je met succes een mooie macramé sleutelhanger!

Een sleutelhanger knopen is een leuk do-it-yourself project. Je bent creatief bezig en het uitvoeren van verschillende knopen wordt beloond met een fraai eindresultaat. Wil jij graag een macramé sleutelhanger gaan maken? Lees dan snel verder en ga ook aan de slag!



MACRAME PATROON

Er zijn talloze macramé patronen online te vinden. En alles is mogelijk. Het begint eigenlijk allemaal bij het onder de knie krijgen van belangrijke basisknopen. Wanneer je deze basisknopen zelf kunt uitvoeren, kun je een patroon kiezen door één of meerdere knopen te combineren. Wil je alles weten over de Larks Head Knot en Square Knot? Neem een kijkje bij onze blog ‘Macramé knopen’ en leer de basics!

Assortiment met sleutelhangers



BENODIGDHEDEN

Wat heb je nodig voor een macramé sleutelhanger? Wij vertellen je per sleutelhanger ontwerp welke benodigdheden hier bij horen. Alle benodigdheden zijn ook - heel handig - terug te vinden in ons assortiment.

Macramé sleutelhanger #1:

  • Waxkoord polyester

  • Glaskralen Evil Eye

  • Sleutelhanger


  • Macramé sleutelhanger #2:

  • Waxkoord katoen

  • Blanke houten kralen

  • Sleutelhanger



  • UITLEG MACRAME SLEUTELHANGER #1

    Begin met het afrollen van het draad en knip er ca. 65 cm af. Herhaal deze stap nog twee keer, zodat je in totaal drie koorden hebt van ca. 65 cm. Bevestig de drie koorden aan de sleutelhanger d.m.v. een Opzetknoop (Larks Head Knot). Dit is een eenvoudige macramé knoop die vaak wordt gebruikt om je draad ergens aan vast te maken.

    Tip: je kunt de sleutelhanger met plakband vastmaken aan de tafel, zodat deze niet wegglijd tijdens het knopen.

    Nu begint het uitvoeren van de Cordonknoop (Double Half Hitch). Bij deze knoop kun je kiezen om horizontaal, verticaal of diagonaal te knopen. Wij hebben gekozen voor een diagonale knoop. Deze wordt zigzaggend door het ontwerp toegepast. Tussendoor worden de Evil Eye kralen op het koord geregen, zodat er een mooi geheel ontstaat.

    Wanneer de Cordonknoop is voltooid, is het tijd om de sleutelhanger af te werken met een Wikkelknoop (Wrap Knot). Voor deze knoop knip je ca. 45 cm af van het koord. Maak een grote lus en plaats deze bovenop de overige koorden van de sleutelhanger. Daarna wikkel je het enkele stukje draad om alle andere draden, zodat het op z’n plaatst blijft. Haal het koord door de lus en trek aan de bovenkant het andere stukje koord aan.

    Knip alle restante stukjes koord af en je macramé sleutelhanger met kralen is af!




    UITLEG MACRAME SLEUTELHANGER #2

    Wikkel het katoenen waxkoord af en knip 2 stukjes koord van ca. 65 cm af. Nu kun je de twee koorden bevestigen aan de sleutelhanger met een eenvoudige Opzetknoop (Larks Head Knot).

    Om te starten met het knopen rol je nog een stuk van het waxkoord af en knip je deze bij een lengte van ca. 120 cm af. Nu heb je voldoende koord om de Frivolité knoop (Double Half Hitch Knot) en Weitasknoop plat (Square Knot) in uitvoering te gaan brengen. Volg de tutorial om stap-voor-stap te zien hoe deze knopen samen een mooi macramé patroon vormen.

    Tijdens het knopen rijgen we ook nog mooie houten kralen tussendoor. Dit geeft een extra bijzonder effect aan de macramé sleutelhangers! Je kunt natuurlijk ook kiezen uit andere kralen die je wilt combineren met de sleutelhanger.

    Klaar met het knopen? Dan is het tijd om de sleutelhanger met een Wikkelknoop (Wrap Knot) af te werken. Vervolgens knip je alle restante stukjes koord af. Deze leuke macramé sleutelhanger met houten kralen is nu af!


    SOORTEN SLEUTELHANGERS

    Bij het maken van sleutelhangers met macramé zijn er verschillende soorten sleutelhangers die je kunt toepassen. Ontdek ons assortiment met sleutelhangers en start met het creëren van je eigen macramé sleutelhangers! In ons assortiment hebben we een mooie selectie met sleutelringen, sleutelhangers met haak en speciale macramé sleutelhangers. Deze hebben een extra brede ring, geschikt voor brede macramé ontwerpen.

    Assortiment met sleutelhangers

    Zelf een sleutelhanger maken is leuk! Wil je meer te weten komen over sleutelhangers maken? Neem een kijkje bij onze andere blogs en video’s en ontdek hoe je zelf eenvoudig aan de slag kunt.